Sprawne auto zamiast autoholowania i autopomocy

Sprawne auto zamiast autoholowania i autopomocy

Opony są projektowane po to, aby poradzić sobie na drogach przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Dobrym przykładem jest Polska, gdzie często zimą zdarza się, że wieczorem nie zapowiada się żadna burza, natomiast obudziwszy się rano stwierdzamy, że na dworze jest śnieg na metr wysokości. Jak w tej sytuacji wybrnąć z kłopotu i jakoś dojechać do pracy/szkoły naszym nieszczęsnym autkiem, zasypanym od góry do dołu śniegiem? Ba, wykopać się jeszcze damy radę, ale co z podróżą? Normalnie tył samochodu wierzgałby tyłem jak ujeżdżany konik, ale na szczęście technika idzie do przodu i nie musimy od razu korzystać z autopomocy czy autoholowania.

Opony zimowe powinny w tym przypadku załatwić sprawę. Dzięki specjalnej budowie i układowi żłobień powierzchni opony, mamy szansę na wydostanie się ze śnieżnej pułapki i po prostu jechać do przodu. Ale nagle naprzeciwko jedzie kierowca, który stosuje opony wielosezonowe. Jego samochód jeździ własnymi ścieżkami – kierowca nie kontroluje ruchów swojego pojazdu. Jest niebezpieczny dla siebie i otoczenia. Oto cała istota sprawy. Zawsze opłaca się wymieniać opony. Najważniejszą wartością człowieka jest bezpieczeństwo, więc powinniśmy dbać o swoje zdrowie i życie tym bardziej, że często słyszy się o nieodpowiedzialnych kierowcach i wypadkach przez nich spowodowanych. Większość ludzi już postawiła na bezpieczne poruszanie się po drogach.

Opony powinny różnic się między sobą w zależności od pory roku i temperatury panującej aktualnie na zewnątrz. Przykładowo natrafiamy na gołoledź – potrzebujemy opony zimowe, które są zaopatrzone w specjalne nacięcia, które przytrzymują koło przy powierzchni oraz zapewniają lepsze hamowanie na zakrętach. Ponadto woda zostaje odprowadzona na, zewnątrz, co sprawi, że nie będziemy się ślizgać. Jak widać – zmiana opony to same zalety. Przyjęto zasadę, że im droższe opony, tym lepsza ich jakość. Wiadomo, że cena wynika z surowca, z jakiego zrobione są opony. Nie żałujmy więc pieniędzy i kupmy porządne ogumienie na zimę. Nie tylko dla nas i dla naszego bezpieczeństwa ale dla wartości życia innych i komfortu psychicznego.