Przegląd techniczny i rejestracyjny samochodu

Przegląd techniczny i rejestracyjny samochodu

Każdy mężczyzna ma jednego ulubionego pupila. Tym szczęściarzem zazwyczaj jest samochód. Aż dziw bierze, kiedy przypadkiem usłyszy się, jak wzdychają do zimnej maszyny, która stoi i nawet nie mruknie do momentu, kiedy nie włożymy kluczyka do stacyjki. Czym oni się tak zachwycają? Co sprawia, że samochód jest tak istotnym elementem życia mężczyzny? Dlaczego idąc po zakupy, panowie kątem oka zerkają na specjalistyczne naturalne szampony do karoserii wozu, kupują najlepsze płyny (płyn do dezynfekcji, płyn do spryskiwaczy, płyn do chłodnicy, płyn hamulcowy), wydają fortunę na oleje samochodowe silnikowe, napędowe, hydrauliczne do diesla takich firm jak lotos, elf, castrol, total, mobil shell i inne mniej znane ciecze, o których istnieniu mało doświadczony człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy?

A jednak jest coś, co sprawia, że słysząc pomruk silnika, włos jeży się na głowie i wszystkie problemy schodzą na dalszy plan. Szybka prędkość i wysoki poziom adrenaliny we krwi wciąga jak narkotyk. Aby jednak zabawa nie przerodziła się w niebezpieczną grę o życie, należy pamiętać o pewnych ważnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zrobić przegląd samochodu najczęściej jak się da. Najlepiej kilka razy w roku. Chodzi zarówno o przegląd techniczny jak i przegląd rejestracyjny. Ale to nie wszystko.

Mający największy wpływ na nasze bezpieczeństwo mają opony. Ważne jest, aby wymieniać opony w okresie zimowym na opony zimowe. Opony bieżnikowane mają wyżłobione na swojej powierzchni specjalne rowki odprowadzające wodę. Zapobiega to poślizgom w czasie gołoledzi lub, gdy najzwyczajniej w świecie nawet po deszczy drogi są nader śliskie. Ponadto posiadają specjalną budowę, która pozwala na wytrzymałość przy różnych temperaturach, oraz specjalne nacięcia na powierzchni opony, które zapewniają przyczepność do podłoża. W okresie letnim zmieniamy je na opony letnie. Te z kolei zapewniają krótszą drogę pokonywaną przez samochód w czasie hamowania. Jest to korzystne dla naszego bezpieczeństwa w ogromnym stopniu. Istnieją także opony terenowe i wielosezonowe, ale nie są one tak skuteczne jak te, które zmienia się w odpowiednich dekadach roku. Znaczna różnica polega na parametrach bieżnika, który ma za zadanie utrzymać ciężar samochodu. Dlatego już dziś przygotujmy się do zmian i zaopatrzmy się w specjalne opony na każdą porę roku i to wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

Komentarz do “Przegląd techniczny i rejestracyjny samochodu

  1. Eryk napisał(a):

    Zawsze robię przegląd w tej samej stacji diagnostycznej, bo pracuje tam bardzo dobry mechanik, który uczciwie podpowiada mi na jakie elementy powinienem zwrócić uwagę. Warto mieć zaufanego diagnostę aby bezpiecznie poruszać się samochodem.