Koszty eksploatacji samochodów – opony bieżnikowane cena

Koszty eksploatacji samochodów – opony bieżnikowane cena

Eksploatacja samochodu wiąże się z kosztami. Przeglądając oferty opon, znajdujemy wielki wachlarz możliwości. Nadchodzi bowiem czas na zmiany. Opony letnie zmieniamy na opony zimowe. Robi się tak z dwóch względów – ekonomicznych i bezpieczeństwa. Ekonomiczne podejście do sprawy każe nam zastanowić się czy jazda na tzw. wielosezonówkach jak zwykło nazywać się opony uniwersalne. Opony takie bardzo szybko się niszczą a specjalne żłobienia szybko ulegają wytarciu.

Opony stają się nieskuteczne i właściwie tracimy kilkaset złotych nawet w jeden rok. Z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się zainwestować w opony sezonowe, ponieważ jest to inwestycja, która nie tylko jest dla nas korzystna, ale także bezpieczniejsza. Przyglądając się bezpiecznemu aspektowi opony, należy wspomnieć o specjalnej powierzchni bieżnika, która w zależności od warunków panujących na drodze jest niezbędna. Opony zimowe mają kierunkowe nacięcia na bieżnikach po to, aby usuwać wodę spod, kół co działa antypoślizgowo. Dodatkowo powodują, że opony są maksymalnie dociśnięte do powierzchni drogi i samochód jedzie stabilnie i bezpiecznie. Nie ma możliwości straty równowagi na drodze lub też utraty panowania nad kierownicą podczas podróży. Cena opon bieżnikowanych nie jest wcale aż taka wygórowana.

Jak widać są same pozytywne cechy kupowania opony zimowe i opony letnie. Pamiętając o tym należy wspomnieć, że samo kupno nie gwarantuje sielanki. Opony powinien założyć ktoś, kto się zna na tym. Najlepiej więc udać się do centrum wulkanizacji i poprosić o założenie opony. I to także nie gwarantuje sukcesu. Ważne jest także przechowywanie opon. Opony po zdjęciu należy przenosić za pomocą rękawic tak aby nie zniszczyć warstwy ochronnej. Opony muszą zostać dokładnie oczyszczone i zakonserwowane preparatami, które dostaniemy w sklepach specjalistycznych. Przechowywać należy w ciemnym i suchym miejscu, w pomieszczeniu wentylowanym i w odpowiedniej temperaturze. Niech będzie wynosiła w granicach +7 do +20 stopni. Odpowiednia konserwacja i dbałość wpłynie na długość cieszenia się z udanego zakupu ale należy pamiętać, że po wytarciu się elementów bieżnikowych należy niezwłocznie zakupić nowe.