Bezpieczeństwo a odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Bezpieczeństwo a odszkodowania za wypadek komunikacyjny

Co ludzie wiedzą o bezpieczeństwie? Najwyraźniej niewiele. Codziennie słyszy się o wypadkach i niefortunnych zdarzeniach. Ludzie ewidentnie nie myślą o bezpieczeństwie swoim i innych. Najlepszym przykładem jest sytuacja panująca na drogach. Ile razy jadą samochodem tuż przed nosem wybiega jakiś pieszy nie licząc się z tym, że może spowodować poważny wypadek lub nawet stracić życie. Co prawda płacimy polisy ubezpieczeniowe, ale cóż z tego? Czasami musimy nawet zapłacić wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny. Niekonsekwentnie myślimy o przyszłości. Przykładem może być spór o opony zimowe i opony letnie.

Coraz to częściej słyszy się, że nie ma sensu ich kupować, bo najlepiej sprawdzają się te wielosezonowe. Jest to wielki i karygodny błąd. Opony są zaprojektowane w trosce o bezpieczeństwo kierowcy, pasażera i pieszego na drodze. Nie dbałość o nasze bezpieczeństwo w tym wypadku spada na kierowcę, który uważa, że lepsze są opony wielosezonowe. Naraża nas na niebezpieczeństwo i wewnętrzny niepokój, kiedy musimy przejść przez ulicę. Ludzie jeżdżą nieostrożnie a bez specjalistycznego ogumienia są po prostu jak kat na drodze. Powinniśmy bardziej nagłośnić sprawę dotyczącą opony zimowe i opony letnie. Ich bieżnik wykonany jest ze specjalnych polimerów antypoślizgowych, które ochronią nas ze zderzeniem. Hamowanie będzie znacznie krótsze i zmniejsza się poziom ryzyka.

Nie warto ryzykować życia swojego i innych dla marnych kilku złotych. Ważne jest, aby uświadomić nieodpowiedzialnych kierowców, że w dzisiejszych czasach człowiek boi się wychodzić, na pasach jesteśmy ignorowani, nikt nie chce ustąpić pierwszeństwa pieszym. Dlaczego więc nie można, chociaż odrobinę zadbać o dobro innych ludzi wchodzących w skład ruchu drogowego? Przecież każdemu z nas zależy na życiu i zdrowiu. Nie zmarnujmy tej szansy i już dziś zacznijmy uświadamianie innych. W końcu tu chodzi o nasze życie! Skoro programy telewizyjne, Internet i prasa nie wystarczą – musimy zacz mówić o tym głośno i przełamać barierę milczenia. Czasami rozmowa czyni cuda. Nie wymagamy aż tak wiele jak tylko swojego bezpieczeństwa a przecież każdy z nas ma prawo do życia. To zatrważające ile ludzi ginie, co roku w wypadkach samochodowych. Skoro my nie chcemy tak zginąć – musimy cos z tym zrobić i to najlepiej od razu, bezzwłocznie.